top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

Şölen Sofrası

Güncelleme tarihi: 25 Eyl 2022

Bugün kurumsal hayatta çeşitlilik ve dahil etme konusuna çok değerli hizmet sunan bir eserden, bir yemek kitabından bahsetmek istiyorum. İsmi Şölen Sofrası. Çeşitlilik ve dahil edilme, üzerine çok fazla konuşulan ancak organizasyon genelinde alınan karar olmadığında ve kurum değer setlerine alınıp gündemde tutulmadığında yaşatılması zor bir konu aynı zamanda.


Sosyalleşme kültürü ve mirasına sahip çıkan bir şirket olarak, Mey|Diageo’da çok önemli bir çalışmaya imza atmış. Sloganları da “Mey|Diageo'da herkes eşit herkes farklı!” Anadolu her bakımdan zengin bir coğrafya. Bu zenginlik biraz da toplumumuzun çeşitliliği sayesinde gerçekleşiyor. Kitapta Mey|Diageo’lu olarak Anadolu'nun dört bir köşesinde çalışan veya artık kendi doğup büyüdüğü yerde çalışmasa da kendi ailesinin evinde yapılan-bilinen yemeklerden derlenmiş bir kitap. İçinde tam 459 çalışanın katkı sunduğu 459 yemek tarifi var.


Bütün çalışanlarına aynı anda, aynı ortak noktada ulaşarak, benim şimdiye dek gördüklerimden oldukça farklı oldukça kapsayıcı bir eser ortaya çıkmış. Sağ olsunlar, kitabın az sayıdaki baskısından bana da hediye ederek beni de bu güzel çeşitliliğe dahil ederek onurlandırdılar. Biz de artık kendi evimizden Anadolu’nun dört bir yanındaki muhteşem lezzetlere ulaşabiliyoruz.


📚Kitaba ulaşmak isteyenler için link: https://lnkd.in/dCsUudAA


19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น


bottom of page