top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

Bağ Kurma Sanatı

Güncelleme tarihi: 7 Şub 2022

Bugünlerde çoğumuz teknolojik kısayollar sayesinde yüz yüze temastan kaçınmayı daha kolay buluyoruz. Sadece bir e-posta veya kısa mesaj gönderebilecekken neden biriyle yüz yüze görüşme zahmetine giresiniz ki? Ancak Michael Gelb bu etkileyici kitapta savunduğu gibi, gerçek etkileşimden kaynaklanan anlamlı ilişkiler başarının temelidir.


Gelb, Bağ Kurma Sanatında okuyucular profesyonel ve kişisel yaşamlarında daha iyi bir uyum geliştirmek için yedi yöntem sunmakta. Her bölüm, özel yöntemler içeriyor ve Gelb bunları akılda kalıcı hikâyeler, bağlantılı bilimsel araştırmalar ve okuyucuya yeni beceriler kazandıracak uygulamalı aktivitelerle zenginleştiriyor.


En önemlisi, Gelb bize başkalarıyla ilişki geliştirmenin yalnızca üretkenliği artıran bir iş aracı değil, kendi içinde değerli bir amaç olduğunu hatırlatıyor. Başkalarıyla gerçekten bağlantı kurarak, kendimizin daha derindeki diğer parçalarımızla da bağlantı kurabiliyoruz bu sayede.


Dijital dönüşümün içinden geçerken pandemi dönemine yakalanan insanlar olarak birbirimize görüp dokunabilmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kavradık. Bilinçli lider ya da koç olmak isteyen ve çalıştığı ortamdaki insanlar için anlam yaratmak isteyen herkesin bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyorum.8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page