top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

KAAN Gökvatanla Buluştu..

✈Bunu da gördük ya artık gam yok bize. Bir projenin gerçekleşmesinin ötesinde bu milletin "istediğinde" her şeyi yapabileceğinin simgesidir bu uçak. Aynı zamanda bir bağımsızlık sembolüdür.


🧨Aradaki farkı kapatmamız için çok çalışmanın ötesinde inovatif olmamız da gerekiyordu. Daha önce böylesi bir platform üretmemiş bir ülkenin bunu yapan ülkelerden çok daha kısa sürede bu üretimi gerçekleştirme başarısıdır bu proje.


🧱Böyle bir şeyi ancak inanan insanlar başarabilir. İnanmak başarmanın yarısıdır. "Bir nedeni olan her nasıla katlanır" (Nietzshe) İçinde "anlam" barındıran işler ancak inanılmaz sonuçlar üretebilir

👉Bir TUSAŞ mühendis'inin ilk uçuş sonrası sözleri şu şekilde:

"Bu ülkede başkalarının çocukları anasız babasız büyümesin diye kendi çocuklarını anasız babasız büyütmeyi göze alan askerlerimiz polislerimiz var. Biz onların düşmana karşı güçlü olabilmesi için teknoloji geliştiren mühendisleriz" https://lnkd.in/diDpc3qq


🧩Temel Kotil daha önce defalarca belirtmişti, batılı savunma şirketlerini örnek almamamız gerektiğini. Nasıl başardıklarını öğrenmek bizi bir yere taşımaz. Çünkü ünlü stratejist Carl von Clausewitz in dediği gibi "İnsan zihni kendisini düzenli bir şemanın parçası olarak hissetmek ister."


✨Dilerim bu başarı için sağlanan odaklanma ve kenetlenme ülkemiz genelinde her alana yayılarak herkese ilham olur.🌷

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page