top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

Senin için Yeterince Önemli Olan Bir Hedefin Olduğunda Hiç Bir Şey Yoluna Çıkamaz!

🏊‍♂️Michael Phelps Olimpiyat oyunlarında aldığı 28 madalya ile olimpiyat tarihinin en çok madalya alan sporcusudur. Dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda toplam 37 altın madalyası vardır. Uzun kulvarda 100 m ve 200 m kelebek ile 400 m bireysel karışık dünya rekorlarının sahibidir. 🏊‍♂️Pekin'de düzenlenen 2008 Yaz Olimpiyatları'nda 8 kere birinci olan Phelps, bir olimpiyatta en çok altın madalya kazanan sporcu olmuştur.  Dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda toplam 37 altın madalyası vardır. Şu ana kadar sadece 6 yarış kazanamamıştır!


🛎Bu başarıya nasıl ulaştığını şu şekilde açıklıyor;


"Beş ya da altı yıl boyunca her gün tek bir günü bile kaçırmadan havuza gittim yılbaşı, doğum günü, tatiller de hep sudaydım hiç bir şeyin önemi yoktu.


Senin için yeterince önemli olan bir hedefin olduğunda hiç bir şey yoluna çıkamaz!


20 yılı aşkın süre yüzdüm ve size garanti ederim ki hiçbir şey yapmak istemediğim en az yüz gün oldu. Havuzda kalmak ya da yatağımda kalıp dışarı çıkmamak istedim ama o günler senin olduğun gün kalkıp bir şeyler yapmalısın.


Çünkü bence iyiyi büyükten ayıran şey bu, sen bir şeyler yapmak istemediğinde büyükler her zaman yapmak istemedikleri şeyleri yaparlar !"

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page