top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

Ukrayna Rus İşgaline Direnirken, Zelensky Şu Liderlik Derslerini Gösteriyor;

🙋‍♂️Liderlik Derinden Gelir

“Ülkesini başka hiçbir şeye benzemeyen bir krizden geçirirken cesaret ve bağlılığın nasıl olduğunu tüm dünyaya göstererek, kendi derinliklerine çekiyor. Ailesi de buna destek veriyor”


🙋‍♂️Azim Mücadele Yoluyla İnşa Edilir. Etrafında Başka Yol Yok.'

“Ukrayna halkı bunu çok iyi biliyor. Yıllarca denendiler ve sınandılar ve umut ile dua onların galip gelmeleridir.”


🙋‍♂️Liderler Her Yerden Gelebilir

“Cesaretine ek olarak, Zelensky bir 'halk adamı'. Yani insanını tanıyor. Bir komedyen olarak başlayarak, insanları neyin motive ettiği ve ilham verdiği konusunda keskin bir farkındalık geliştirdi. Şimdi insanlarla birlikte ve en karanlık zamanlarda motive etmeye ve ilham vermeye devam ediyor”


🙋‍♂️Görünürlük

“Şeffaflık, güvenilirliğin ve dolayısıyla güven ve işbirliğinin anahtarıdır. İnsanların sizi takip etmesini istiyorsanız, 'kural ve düzenlemelerinizin' arkasına saklanamazsınız.


🙋‍♂️Etkili iletişim

“İnsanlıklarını ve empati duygularını görüyoruz. Zelensky, büyük bir kitleye değil de bizimle bireysel olarak konuşuyormuş gibi hissetmemizi sağlayan doğrudan bir şekilde iletişim kurabiliyor. Bunu manşetlerde, sosyal medyada ve sohbetlerde iyi giden kısa, özlü mesajlarla da yapabiliyor.


🙋‍♂️Aktif ve İlgili

“Aktif ve ilgili ve bir uyum ve katılım imajı sunuyor. Örneğin, bir fotoğraf için savunma bakanına benzer şekilde 'aktif' askeri kıyafet içinde sarılırken görülebilir. Alçakgönüllülüğü onu iyi ayakta tutuyor”


🙋‍♂️Özgünlük

"Sorun şu ki, liderlik bazen bir eylem gibi gelebilir. Tüm oyunculuklarda olduğu gibi, rolü yaşıyorsanız ve kişiliğinizi hile yapmadan yansıtabiliyorsanız, bu en kolay yoldur. Belki de bu nedenle, mizah anlayışı olan bir oyuncunun saldırganından daha iyi bir lider olduğunu kanıtlamasına, bir cumhurbaşkanının korkuyla hükmetmiş, izolasyon ve tecrit temelinde hatalar yapan acı ve tehlikeli bir alay konusu haline gelmesine şaşırmamalıyız. "by Crump.


🙋‍♂️Örnek Liderlik

“Arkadan liderlik etmenin, insanları ve kaynakları buna göre yönlendirmenin zamanları vardır; ama çoğu zaman, en iyi liderler suçlamaya öncülük edebiliyor”


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page