top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

17 Saniye Kuralı

🕘Kural, çekim yasasının gücünden yararlanarak arzu ettiğimiz, olmasını istediğimiz gerçekliğe 17 saniye boyunca istediğimiz şey olmuş gibi hayal ederek ulaşma sanatıdır. Çünkü hayal ettiğimiz ve istediğimiz şeyi olmuş gibi düşündüğümüzde yaydığımız enerji, istediğimiz şey ile aynı frekansta olduğu için, onu hayatımıza dahil ediyor.


📌Çünkü biz aslında ne düşünüyorsak onu yaratıyoruz. Kural sadece isteyip bekleyerek çalışmıyor, zaten aktivite ve çaba içinde olan bireylerin tüm aktivitelerine başlamadan önce odaklanarak düşünmesi esasına dayanıyor.


“Bir şeyi odaklandığın süre boyunca eğer on yedi saniye odaklanırsanız hayatınızda onu kendinize doğru çekersiniz.” diyor kuramı ortaya atan Abraham Hicks


🎯Bir düşünceniz ya da olmasını istediğiniz hayaliniz varsa, 17 saniye boyunca odaklandığımızda o düşüncenin çekim alanına girmesini sağlarız. 17 saniye aynı zamanda ‘’HOLOGRAFİK’’ beynin aktivasyonudur. Bu çekim gücündeki enerji sizin odak sürecinize bağlıdır.


🤲Aslında isteme biçimlerinden bir tanesi de dua etmektir. Kendiniz veya çevrenizdeki insanlar arasında çok dua ettim, oldu diyenler olmuştur. Uzmanlar bu anın özel olduğunu ve bazı kurallar içerdiğini söyler. https://millennial-grind.com/how-to-manifest-in-17-seconds-in-5-steps/


💢Olumlu bir düşünceye odaklandığımız zaman, aradan 17 saniye geçtikten sonra o düşünce başka bir olumlu düşünceyi yaratıyor ve 34 saniye sonra oda başka bir olumlu düşünceyi daha kuvvetli bir şekilde yaratıyor. Zincir bu şekilde devam ediyor.


💧17 saniyede tamamen zihinsel olarak boş olduğunuz bir an bu durum genellikle sabah ilk uyandığımız saniyelerdir. Zihin daha boşken odaklandığımız her duygu beyin tarafından tamamen odaklanmaya yol açar. İşin içine bir de duyu organlarımız girdiğinde bu süreç kesinleşir. https://positivepsychology.com/what-is-positive-psychology-definition/


⚡17 saniyelik saf pozitif düşünce enerjisinin 2.000 "adam-saat" çalışmaya eşit olacağı, söyleniyor, bu da yaklaşık bir yıllık çalışma süresine denk geliyor. Meditasyon tekniklerini uygulayarak 68 saniyelik odaklanmaya da ulaşmak mümkün.


“Kasıtlı yaratmanın Abraham Hicks'e göre 4 adımdaki tarifi:

👉5 farklı yönü ile olanı takdir etmek.

👉2 farklı yönü ile olduğundan biraz daha iyiyi hayal etmek

👉2 farklı yönü ile kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak şeyleri aramak

👉Zihninizi susturmak, çabalamadan gevşemek ve rahatlamak.


Olumlu ve güzel günlere hep beraber ulaşabilmek ümidi ile 🌷

289 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentar


bottom of page