top of page
  • Yazarın fotoğrafıVolkan Mirzalı

Deshun Wang

✈Şimdilerde 87 yaşında olan ve Çin'in "en çekici dedesi" olarak anılan Dushun Wang'ın, 85 yaşında başka bir hayalini daha gerçekleştirerek pilot lisansı da almış meğer. 😲 https://lnkd.in/dsQSqBtk 


🚶‍♂️Çoğu insan onu 79 yaşındayken manken olarak podyumda yürümesi sayesinde tanımıştı. Yaşlılık konusundaki tüm tabuları yıkarken. “Yaşınızı doğa belirler ancak kafa yapınızı siz belirlersiniz” diyor. Çin'in Shengyang kentinde 1936 yılında 8 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Wang, 14 yaşında tramvay sürücüsü olarak çalışmaya başlamış. 


🎙Wang “Oyunculuğu, şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve enstrüman çalmayı seviyordum. İş yerindeki müzik grubuna katıldım. Daha sonra bu konularda ücretsiz dersler aldım, askeri bir fabrikada çalışmaya başladıktan sonra da fabrikanın sanat topluluğuna katıldım” diye aktarıyor.


👜Moda ile ilişkisini tarif ederken de: “1982yılında Çinliler çok demode giyiniyordu. Kentteki en büyük mağazaya gidip bana en iyi giysilerini vermelerini ve bir defile yapacağımı söylemiş. İnsanlar, siyah, beyaz, gri veya mavi renk elbise giyiyorlardı, bazıları da askeri üniforma. Sıradan insanlar arasında moda anlayışı yaratmak istedim" diye aktarıyor.


🔥Wang “Herkes istediği kadar hayatını değiştirebilir. Önemli olan bir amacın olması. Kafa olarak sağlıklıysan, ne yaptığını biliyorsun demektir” diye ekliyor.


Hayat hikayesini şöyle özetliyor;

24 yaşında tiyatrocuydum,

44 yaşımda ingilizce öğrendim

49 yaşımda kendi panadomim tupluluğumu kurdum

50 yaşında ilk kez spor salonuna gittim ve çalışmaya başladım

57 yaşımda tekrar sahneler döndüm, "canlı heykel" performansı sergiledim

67 yaşında ilk oyunculuk denemesini yaptım

70 yaşımda daha çok spor yapmaya başladım

79 yaşımda ilk kez bir defilede podyuma çıktım

80 yaşında iken hala ulaşmak istediğim düşlerim var diyordu.🔥"İnsanın kendinden başka kimsenin başarıya ulaşmasını engelleyemeyeceğine inanıyor. Parlaman gerektiği zaman en parlağı ol" diyor.


🔒Büyüme zihniyeti, insanların potansiyellerinin geliştirilebileceği ve yeteneklerinin zamanla artabileceği bir inanç sistemini temsil etmekte. Bu zihniyet, başarının çaba, eğitim ve sürekli öğrenme ile elde edilebileceğine vurgu yapar. Büyüme zihniyeti aynı zamanda sabır, azim ve sürekli öğrenmeyi de teşvik eder. Bunu başarmak için hayallere kurmalı, kendimize hedefler koymalı ve bu hedeflere ulaşmak konusunu hep odağımızda tutmalıyız. Deshun Wang bunun en güzel örneğini sunuyor bize. 


✨Tutkusu olan insanlar o anda ne ile ilgileniyor olurlarsa olsunlar başarılı oluyorlar diye düşünüyorum. Kastettiğim tutku o anda ilgilenilen konuya karşı olan değil ama, olmak ile ile ilgili, kendi ile ilgili bir şey olmalı, İlgilenilen şey her zaman amacın aracı olmalı. Siz ne dersiniz?


Mutlu Pazarlar🌷


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

NVIDIA

bottom of page